Wyniki Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt – Nadarzyn, 10.10.2009 r.

W sobotę 10 października, w gościnnej hali sportowej GOS-u w Nadarzynie przy ulicy Żółwińskiej, rozegrano turniej piłki siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych w ramach cyklu zawodów MAZOVIA CUP. W rywalizacji uczestniczyło 8 drużyn, w tym dwie ekipy gospodarza czyli  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nadarzynie. Pozostałe zespoły to drużyny z: Błonia, Leszna, Milanówka, Komorowa, Podkowy Leśnej i Brwinowa. Wszystkie ekipy podzielono w początkowej fazie zawodów na dwie grupy, a następnie zagrano mecze o każde miejsce. 

Uczestniczące drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Wszystkie zawodniczki i  ich opiekunowie, a nawet sędziowie i część wiernych kibiców od Mazovii otrzymali pamiątkowe maskotki, o które postarał się koordynator zawodów pan Wojciech Wlazło. Trzy pierwsze drużyny otrzymały medale, a finalistki nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Nadarzyn. Nagrody młodym siatkarkom wręczali panowie: Burmistrz Miasta Milanówka zarazem Prezes Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza Jerzy Wysocki, Burmistrz Podkowy Leśnej Andrzej Kościelny oraz Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak.

Przyznano także nagrody indywidualne  najlepszym zawodniczkom. Najlepszą rozgrywającą została Anna   Kucharska z Leszna, najlepszą atakującą  Ola Zembrzuska z Nadarzyna, najlepszą zagrywającą  Daria Cybulska z Brwinowa,  najlepszą odbierającą  Magdalena Zembrzuska z Nadarzyna, a najlepszą zawodniczką turnieju  Anna Łukasiewicz z Leszna.

Zawody przebiegały we wspaniałej sportowej atmosferze i wielka w tym rola niesamowitych nadarzyńskich kibiców, którzy stworzyli świetną oprawę turnieju. Finał spotkania stał na bardzo wysokim poziomie . Dziewczyny z Leszna prezentowały się bardzo dobrze w obronie i na zagrywce. Nadarzynianki  świetnie atakowały.  W pierwszym secie poważnej kontuzji doznała rozgrywająca gospodarzy Zuzia Rachmielowska  (skręcony staw skokowy). Zamieniła ją za zgodą trenerki z Leszna Pani Iwony Lewandowskiej (świetnej siatkarki ligowej, a prywatnie mamy reprezentanta Polski i zawodnika Lecha Poznań Roberta Lewandowskiego) Ania Zapolska, która była podstawową zawodniczką Nadarzyna II w tym turnieju. Ten sportowy gest  umożliwił gospodarzą podjęcie walki i dokończenie spotkania. W końcówce decydującego trzeciego seta szczęście uśmiechnęło się do zawodniczek z Leszna i to one mogły cieszyć się z końcowego sukcesu. Siatkarki z Nadarzyna zasłużyły jednak na duże słowa uznania, pokazały charakter i spore umiejętności. W ataku świetne zawody rozegrały Ola Zembrzuska i młodziutkie  Marta Ćwiertniewicz z Magdą Zembrzuską. Na rozegraniu bardzo dobrze zagrała Karolina Hagowska, która także bardzo skutecznie  prezentowała się na zagrywce. W polu dobrze broniły Wiola Golian i wprowadzona w końcówce Ania Zapolska.

No i jeszcze trzeba podkreślić świetny występ naszych najmłodszych siatkareczek z drugiej drużyny  Ich piąte miejsce i dwa wygrane spotkania  to super niespodzianka. Mające niewielkie siatkarskie obycie  Marysia Papież i Ania Zapolska poprowadziły 100% debiutantki: Marysię Załęską, Olę Owczarek. Olę Macioszek, Martę Szulik, Ewelinę Barszcz i Paulinę Bartosińską do dwóch wygranych meczy i niewiele  brakowało, a ten młody skład zagrałby o III miejsce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podziękowania za pomoc w organizacji i sędziowanie należą się także; kierownikowi hali sportowej  panu Bogdanowi Malinowskiemu  oraz sędziom  Piotrowi Beńko, Grzegorzowi Opara i Małgorzacie Jurkowskiej  a władzom Gminy Nadarzyn za przekazanie środków finansowych na przeprowadzenie turnieju i nagrody rzeczowe.

Wyniki fazy finałowej :

Mecz o VII miejsce: Milanówek – Błonie 1-2 .
VIII miejsce: Gimnazjum nr 2 w Milanówku
VII miejsce: Gimnazjum w Błoniu

Mecz o V miejsce : Nadarzyn II – Komorów 2-0
VI miejsce: Gimnazjum w Komorowie
V miejsce: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nadarzynie ( klasy I )

Mecz o III miejsce : Podkowa Leśna – Brwinów 0-2
IV miejsce: Gimnazjum w Podkowie Leśnej
III miejsce Gimnazjum nr 2 w Brwinowie

Mecz finałowy : Leszno – Nadarzyn 1-2
II miejsce: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nadarzynie
I miejsce: Gimnazjum w Lesznie

Możesz również polubić…