Za nami XIII odsłona Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków

Za nami kolejna, XIII już odsłona Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków „Tańczę…, więc jestem”, która – jak co roku – dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Tegoroczny Festiwal – tradycyjnie organizowany przez Przedszkole Publiczne nr 5 im. Kubusia Puchatka w Radzikowie, gminę Błonie, a od VIII edycji także przez Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” – odbył się pod hasłem „Narodowe tańce polskie”.

Uczestników Festiwalu oraz ich opiekunów i przybyłych gości powitali prowadzący imprezę: Marzena Mlosek i Wojciech Gumowski, oraz inicjatorka Festiwalu, dyr. Przedszkola w Radzikowie Lucyna Kamińska. XIII edycję Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków  oficjalnie otworzyli prezes Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” Jerzy Wysocki i burmistrz gminy Błonie Zenon Reszka.

I się zaczęło… 11 maja błońskie Centrum Kultury już od rana rozbrzmiewało muzyką i radosnym tańcem narodowym. Dziecięcy gwar, feeria barw, radosnych dźwięków polonezów, krakowiaka, mazura…, kolorowych świateł – wszystko to sprawiło, że taneczne wydarzenie stało się wspaniałym scenicznym widowiskiem. 

Wzięło w nim udział pięć placówek przedszkolnych: Gminne Przedszkole w Michałowicach, Miejskie Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Podkowie Leśnej, Przedszkole Sióstr Służebniczek NMP w Komorowie, Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie oraz Przedszkole w Otrębusach.

Warto podkreślić zaangażowanie i wkład opiekunów w profesjonalne przygotowanie dzieci do występów. Dbałość o szczegóły: stroje i każdy taneczny krok małych artystów, zaowocowały wspaniałym roztańczonym spektaklem.

Po obradach, w czasie których milusińscy posilali się słodkimi przysmakami, jury w składzie Beata Waluk, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Błoniu, i Krystian Krzemiński, instruktor tańca towarzyskiego, ogłosiło wyniki konkursu.

Wyróżnienia otrzymały (za taniec polonez): 

  • Gminne Przedszkole w Michałowicach 
  • Miejskie Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Podkowie Leśnej.

Nagrody główne:

  • Pierwszą nagrodą uhonorowano Przedszkole Sióstr Służebniczek NMP w Komorowie za pięknie zatańczonego trojaka. 
  • Drugie miejsce jury przyznało Publicznemu Przedszkolu Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie za taniec mazur. 
  • Trzecią nagrodę otrzymało Przedszkole w Otrębusach za kujawiaka.

Wszystkie dzieci, ich opiekunowie i nauczyciele otrzymali upominki, pamiątkowe medale i dyplomy, ufundowane przez gminę Błonie i Stowarzyszenie „Mazovia”. Najlepszym wręczono puchary.

Jak zawsze, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z roztańczonymi przedszkolakami w przyszłym roku. 

Do zobaczenia!

 

Galeria zdjęć

Możesz również polubić…