O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” powstało w lipcu 2004 r. Tworzy je siedem gmin:
Główną ideą założenia Stowarzyszenia jest wzmocnienie pozycji gmin - członków „Mazovii”, wobec innych podmiotów zewnętrznych, w tym władz wojewódzkich, państwowych oraz instytucji Unii Europejskiej.
Rozwijanie współpracy instytucjonalnej i społecznej pomiędzy gminami w Polsce i poza krajem, w tym zwłaszcza współpracy z gminami Lazio we Włoszech, zaowocowało kilkuletnią wymianą młodzieży polskiej i włoskiej.

W kwietniu 2007 r. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia powołało zespół do przygotowania koncepcji budowy ścieżek rowerowych (o długości 207,468 km) przebiegających, w ramach możliwości technicznych, wzdłuż istniejącej trasy po terenach Warszawskiej Kolei Dojazdowej: od gminy Grodzisk Mazowiecki i miasta Milanówek do gminy Michałowice oraz od gminy Nadarzyn, przez Brwinów i Błonie, do gminy Leszno. Wykonana koncepcja stała się podstawą do realizacji ścieżek w poszczególnych gminach członkowskich Stowarzyszenia.

W ramach Stowarzyszenia organizowane są imprezy sportowe odbywające się w poszczególnych gminach; są to m.in. cykliczne turnieje piłki nożnej, ręcznej, siatkowej i koszykowej dziewcząt i chłopców.2008-08-25 20:30:11 | drukuj
Partnerzy

poprzednie zamknij następne