Czwórbój Lekkoatletyczny w Brwinowie - wyniki
W sobotę, 9 czerwca, w ZSO odbył się czwórbój lekkoatletyczny szkół podstawowych, organizowany w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza MAZOVIA. Były to ostatnie zawody z tego cyklu w bieżącym roku szkolnym 2017/2018. 

Celem naszych spotkań jest m.in. przygotowanie dzieci do udziału w kulturze fizycznej i popularyzacja lekkoatletyki. 

Do zawodów zgłosiło się sześć reprezentacji z następujących gmin: Błonie, Brwinów, Michałowice, Milanówek, Leszno oraz Podkowa Leśna. W sumie wystartowało siedem drużyn - Brwinów, jako gospodarz zawodów, skorzystał z prawa wystawienia dwóch reprezentacji. Zawodnicy pierwszej z nich to uczniowie Szkoły Podstawowej w Otrębusach, drugiej - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie. 

Każda drużyna składała się z 3 dziewcząt i 3 chłopców (rocznik maks. 2005). W zawodach wzięło udział 42 uczniów szkół podstawowych. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach, tj.: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz: dziewczęta - bieg na 600 m, i chłopcy bieg na 1000 m. 

Po uroczystym otwarciu dziewczęta i chłopcy przystąpili do rywalizacji w poszczególnych konkurencjach. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z PZLA w składzie: Edward Romanowski, Kazimierz Radzikowski, Wojciech Błaszczak, Aleksander Żórawski, Michał Żórawski oraz Sebastian Kończak. 

Wyniki na bieżąco ogłaszała i komentowała p. Mira Misarko. 

Kiedy zawody zbliżały się do końca, na swój start w biegu sztafetowym oczekiwali już chłopcy i dziewczęta z klas IV szkoły podstawowej. Dopingowani przez publiczność i swoich Rodziców walczyli o miano najszybszej sztafety wśród swojej grupy wiekowej. 

Po rywalizacji sportowej i wyjątkowych emocjach czekało nas uroczyste zakończenie czwórboju lekkoatletycznego, ogłoszenie wyników i dekoracja wszystkich reprezentacji. 

Klasyfikacja drużynowa
I miejsce - gmina Brwinów 1 - 1171 pkt
II miejsce - gmina Leszno - 1132 pkt
III miejsce - gmina Błonie - 1027 pkt
IV miejsce - gmina Podkowa Leśna - 1001 pkt
V miejsce - gmina Brwinów 2 - 974 pkt
VI miejsce - gmina Milanówek - 953 pkt
VII miejsce - gmina Michałowice - 852 pkt

Klasyfikacja indywidualna
DZIEWCZĘTA
I miejsce - Ola Sokół (Leszno) - 299 pkt
II miejsce - Dominika Janik (Brwinów) - 281 pkt
III miejsce - Karina Janik (Brwinów) - 274 pkt

CHŁOPCY 
I miejsce - Andrzej Konowski (Milanówek) - 251 pkt
II miejsce - Michał Ferenc (Błonie) - 250 pkt
III miejsce - Julian Walas (Brwinów) - 230 pkt

Gratulacje, puchary, medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe wręczyli: zastępca burmistrza Brwinowa Jerzy Wysocki, dyrektor ZSO Zofia Kowalczyk oraz koordynator Stowarzyszenia MAZOVIA Wojciech Wlazło. 

Życzymy licznych sukcesów sportowych i zapraszamy na kolejne turnieje.

Tekst: Jagoda Borchert 
Zdjęcia: Waldemar Zieńko, Piotr Makijenko


2018-06-14 10:15:26 | drukuj
Partnerzy

poprzednie zamknij następne