Mazowsze nadaje na jednej fali

15 marca rusza konkurs „Mazowsze nadaje na jednej fali”! Projekt  jest organizowany przez Warszawską Grupę Doradców PR. Do wygrania są szkolenia z autoprezentacji i mowy ciała.

Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Akademia Urzędnika Samorządowego”. Jest to drugi z elementów programu. Pierwszym był plebiscyt „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”, w którym dziennikarze wybierali najbardziej medialnego przedstawiciela władzy samorządowej, przyjazną stronę www oraz najbardziej medialnego rzecznika. „Mazowsze nadaje na jednej fali” został skierowany do mieszkańców województwa mazowieckiego.

Obszar Mazowsza to coraz modniejszy punkt na mapie Europy. Napływająca ludność z całej Polski, a nawet Europy czy świata tylko to potwierdza. Mazowsze posiada największy wśród województw potencjał ludnościowy. 85 miast, 42 powiaty, 314 gmin i ponad 9000 wsi zamieszkuje łącznie prawie 5,2 mln osób, Największe miasta regionu poza Warszawą (1,7mln), to: Radom, w którym mieszka 227 tys. osób, Płock – 127 tys., Siedlce – 77 tys., Ostrołęka – 54 tys. oraz Ciechanów – 46 tys. obywateli. Na obszarze Mazowsza działa ponad 1000 urzędów. Jednak mimo dużej liczby jednostek samorządowych, ludzie w przypadku wielu problemów nie wiedzą, do kogo się z nimi zwrócić oraz jak i gdzie je załatwić. Według statystyk utworzonych na prośbę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w 2010 roku aż 81,2 % badanych chciałoby, żeby urzędnicy byli bardziej życzliwi i uprzejmi. Te badania mogą sugerować, że społeczeństwo potrzebuje prawidłowej i bezkonfliktowej komunikacji. Wiadomo, że komunikowanie jest procesem złożonym. Wymaga ono poświęcenia od wszystkich uczestników interakcji i polega na przekazywaniu wiadomości pomiędzy ludźmi i wśród ludzi – za pośrednictwem symboli, którymi są słowa oraz sygnały pozawerbalne. Jednak rozpoczynając od małych kroków, można próbować dojść do wspólnego zrozumienia. Co nam przykładowo przeszkadza w komunikowaniu się z innymi? Niedostatecznie uważne słuchanie, negatywny stosunek do rozmówcy, wkoło jest głośno, ciągle ktoś lub coś przerywa rozmowę, przekazywanie sprzecznych komunikatów, „ciało” nie odzwierciedla tego co mówi rozmówca , np. mówi, że wszystko jest w porządku, a ze złości zaciska pięści. Kiedy zrozumie się kilka ważnych aspektów w porozumiewaniu się, łatwiej będzie rozmawiać z innymi.

Szkolenia, które można wygrać to: „Abecadło mowy ciała” – komunikacja niewerbalna i „Autoprezentacja”, czyli skuteczne kreowanie wizerunku. Organizowane przez Maurycego Seweryna, trenera WGD PR. Nagrodzone osoby zostaną poinformowane o wynikach konkursu drogą mailową.

Tegoroczny konkurs jest prowadzony na terenie Mazowsza, ale po zakończeniu WGD PR planuje rozszerzenie projektu na całą Polskę. Aby zostać uczestnikiem konkursu, wystarczy przeczytać regulamin i odpowiedzieć na jedno pytanie.

Odpowiedzi można nadsyłać do 15 kwietnia 2012 r. Wszelkie informacje są zamieszczone na stronie www.wgd-pr.pl

Zapraszamy serdecznie do udziału!

Możesz również polubić…