Za nami VII edycja Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków, 11.05.2013 r.

W sobotę, 11 maja br., sala widowiskowa błońskiego Centrum Kultury wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą młodych tancerzy i ich opiekunów, którzy licznie przybyli na kolejny Taneczny Festiwal Przedszkolaków „Tańczę.. więc jestem” Mazovia 2013. Była to już VII edycja naszego festiwalu, po raz drugi organizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Zachodniego Mazowsza Mazovia . Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”.

https://www.youtube.com/watch?v=k31fPBkQJIE

Na widowni oprócz najmłodszych artystów, ich trenerów i rodziców zasiedli  zaproszeni goście. Wśród nich zastępca burmistrza Błonia p. Marek Książek, burmistrz Podkowy Leśnej p. Małgorzata Stępień – Przygoda oraz reprezentujący Stowarzyszenie Mazovia p. Wojciech Wlazło, a także dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli biorących udział w tanecznej rywalizacji.
W jury zasiedli p. Włodzimierz Leduchowski Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu w Błoniu, p. Małgorzata Abramczyk – instruktorka tańca i fitnessu oraz p. Martyna Winiarek – instruktorka tańca i zumby.

Nad przebiegiem całej uroczystości czuwała p. Lucyna Kamińska – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5 im. Kubusia Puchatka w Radzikowie. Przedszkole to bowiem wraz z Gminą Błonie i Stowarzyszeniem „Mazovia” było organizatorem całego przedsięwzięcia.

Współorganizatorem imprezy było również Centrum Kultury w Błoniu. Festiwal poprowadzili p.  Marzena Mlosek oraz pomysłodawca inicjatywy p. Wojciech Gumowski.

Na scenie zaprezentowało się trzynaście zespołów z przedszkoli położonych w siedmiu pobliskich gminach. Aż 132 młodych tancerzy przyjechało na występ z  Komorowa, Milanówka, Michałowic, Otrębus, Podkowy Leśnej, Zaborowa, Bieniewic, Radzikowa oraz Błonia. Przedszkolaki zachwyciły nie tylko umiejętnościami tanecznymi ale i wspaniałymi kostiumami przygotowanymi specjalnie na tę okazję.

Wśród wyróżnionych przez jury znalazły się cztery zespoły:

  • Przedszkole nr 1 „Pod dębowym listkiem” w Milanówku, które zaprezentowało taniec „Tanecznym krokiem przez dżunglę”;
  • Przedszkole Publiczne w Michałowicach z tańcem „Bajka o smoku”;
  • Ośrodek dla cudzoziemców w Dębaku z tańcami „Czeczeńska Lezginka” oraz „Gruzińskie Haczaruli”,
  • a także Przedszkole Sióstr Służebniczek z Komorowa z tańcem „Polonez”.

Wszyscy artyści biorący udział w festiwalu otrzymali upominki oraz pamiątkowe medale. Wierzymy, że nie po raz ostatni zaprezentowali nam swoje taneczne talenty. Do zobaczenia zatem za rok, na kolejnej edycji festiwalu.

Agnieszka Napiórkowska
Przedszkole Publiczne nr 5 w Radzikowie

Harmonogram festiwalu (pdf – 60 kB)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia>>

Możesz również polubić…