Michałowice zwycięzcą Ligi Tenis10 Mazovia Cup 2013!

22Dobiegły końca rozgrywki drużynowe Mazovia Cup 2013 w tenisie. W finale, który został rozegrany na kortach w Nowej Wsi reprezentacja gminy Michałowice wygrała 4/2 z drużyną Milanówka. Punkty dla zwycięskiego zespołu zdobyli: Natalia Kowalczyk i Ignacy Ciołek w singlach oraz deble Natalia Kowalczyk / Gabriela Sobiech i Mateusz Szmyd / Wiktor Wysmyk. Punkty dla Milanówka zdobyli Paulina Kaczmarek i Adrian Reszczyński.

Finaliści Ligi Tenis10 Mazovia Cup 2013 w Michałowicach

Finał tenisowej ligi Mazovia Cup 2013 został rozegrany podczas tegorocznych Dni Michałowic, które odbyły się na obiektach szkoły podstawowej w Nowej Wsi. Dzięki temu mecz miał uroczystą oprawę, a medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali: pani Magdalena Rejniak-Romer (sekretarz generalna Polskiego Związku Tenisowego), pan Wojciech Andrzejewski (szef wyszkolenia Polskiego Związku Tenisowego), pan Krzysztof Grabka (wójt gminy Michałowice) i pan Jerzy Wysocki (burmistrz Milanówka, prezes stowarzyszenia Mazovia).

W meczu o trzecie miejsce Nadarzyn zwyciężył 5/1 reprezentację Podkowy Leśnej. Medale i nagrody wręczyła zwycięskiej drużynie pani Ewa Dymura, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za nieocenioną pomoc w upowszechnianiu tenisa wśród dzieci i młodzieży.

W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział prawie 60 dzieci z roczników 2001-2004, reprezentowały one gminy Błonie, Brwinów, Leszno, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn i Podkowa Leśna. Mecze były rozgrywane zgodnie z programem Tenis10 – kategorie pomarańczowa i zielona. Już po pierwszej edycji Ligi Tenis10 Mazovia Cup widać, że był to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Dzieci otrzymały szansę rywalizacji w bardzo prestiżowych rozgrywkach, dzięki czemu mogły osiągnąć sukces także w rywalizacji na korcie.

Liga Tenis10 Mazovia Cup, która została objęta patronatem Polskiego Związku Tenisowego, była kolejną okazją do zapoznania dzieci z programem Tenis10. Mecze były rozgrywane nie tylko na kortach tenisowych, ale także na Orlikach i boiskach wielofunkcyjnych.

Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” zrzesza gminy: Błonie, Brwinów, Leszno, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn i Podkowa Leśna. Jedną z inicjatyw stowarzyszenia jest organizacja imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. W ramach rozgrywek organizowane są turnieje: piłki nożnej halowej, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, czwórboju lekkoatletycznego i unihokeja. Tenis jest kolejną dyscypliną, w której zmierzyli się młodzi przedstawiciele gmin zrzeszonych w Mazovii.

Waldemar Cecuła
prezes KS Tennis Life

Możesz również polubić…