Roztańczone przedszkolaki

Laureaci

Prowadzący Festiwal: Marzena Mlosek i Wojciech Gumowski

W festiwalu wzięli udział reprezentanci z 12 placówek przedszkolnych: Przedszkola nr 1 Misia Uszatka, Przedszkola nr 2 Promyczek i Przedszkola nr 4 Stokrotka w Błoniu, Samorządowego Przedszkola nr 3 z Brwinowa, Gminnego Przedszkola nr 1 Pod Dębowym listkiem i Przedszkole na Wiejskiej z Milanówka, Gminnego Przedszkola z Michałowic, Gminnego Przedszkola z Nowej Wsi, Samorządowego Przedszkola w Otrębusach, Miejskiego Przedszkola Krasnala Hałabały w Podkowie Leśnej, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ruścu, Przedszkola Publicznego w Zaborowie.


Występ zespołu z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Ruścu
 
Występ zespołu z Przedszkola Publicznego w Zaborowie
 
Występ zespołu z Przedszkola na Wiejskiej w Milanówku 

   
Uczestników festiwalu, ich opiekunów i zgromadzonych gości powitał Burmistrz Błonia Zenon Reszka, koordynator Stowarzyszenia Mazovia Wojciech Wlazło i dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5 w Radzikowie pani Lucyna Kamińska.

Konferansjerami imprezy, jak co roku byli: Marzena Mlosek i Wojciech Gumowski. Prowadzący swoim strojem nawiązali do tematyki festiwalu.

W tym roku na scenie Centrum Kultury dzieci prezentowały polskie i europejskie tańce ludowe. Przedszkolaki przepięknie prezentowały się w barwnych strojach. W trakcie wykonywania układów tanecznych migotały cekiny, kolorowe wstążki, gorsety, serdaki, haftowane bluzki, koronkowe fartuchy. Występy dostarczyły nam wielu niezapomnianych przeżyć. Wszyscy byli pod wrażeniem tytanicznej pracy nauczycielek, rytmików włożonej w przygotowanie tak pięknych, skomplikowanych układów tanecznych.

Jury: Włodzimierz Leduchowski -Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Maria Wojnarowska – kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Tęcza”, Martyna Winiarek- instruktor tańca, Wojciech Wlazło – koordynator Stowarzyszenia Mazovia, mieli trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych naradach, w trakcie których mali artyści i ich opiekunowie poszli na słodki poczęstunek wyłoniono zwycięzców.:

  • I miejsce zajęło Przedszkole Publiczne nr 1 Misia Uszatka w Błoniu tańcem „Tarantela”. Dzieci do występu przygotowały panie: Agnieszka Bugajska, Marta Głowacka, Urszula Rutkowska.
  • II miejsce otrzymał Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Ruścu. Przedszkolaki brawurowo zatańczyły krakowiaka. Dzieci przygotowała Anna Chruścińska i Małgorzata Gajownik.
  • III miejsce przypadło Gminnemu Przedszkolu w Nowej Wsi za „Wiązankę tańców beskidzkich”. Dzieci były przygotowane przez Anitę Szopę i Krzysztofa Marciniaka.

Występ zespołu z Przedszkola Misia Uszatka w Błoniu
I miejsce

Występ zespołu z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Ruścu
II miejsce
 
Występ zespołu z Gminnego Przedszkola w Nowej Wsi
III miejsce

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, pan Jerzy Wysocki Prezes Stowarzyszenia Mazovia zamknął VIII Festiwal Taneczny Przedszkolaków.

Wszystko co dobre szybko się kończy, mamy nadzieję, że za rok znowu spotkamy się z przedszkolakami i ich opiekunami na kolejnym roztańczonym festiwalu.

Marzena Mlosek

 

Zespół z Miejskiego Przedszkola Krasnala Hałabały w Podkowie LeśnejZespół z Samorządowego Przedszkola w OtrębusachZespół z Gminnego Przedszkola nr 1 Pod Dębowym listkiem
w Milanówku
Zespół z Przedszkola nr 4 Stokrotka w BłoniuZespół z Przedszkola nr 2 Promyczek w Błoniu

Zespól z Samorządowego Przedszkola nr 3 z Brwinowa

Obejrzyj galerię fotografii z tego wydarzenia

Możesz również polubić…