Kolejna edycja Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków już za nami

Dnia 9 maja 2015 roku odbyła się IX edycja Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków „Tańczę wiec jestem” organizowanego przez Przedszkole Publiczne nr 5 w Radzikowie. Imprezę swoim patronatem objął Burmistrz Błonia Zenon Reszka. Po raz IV w organizację imprezy włączyła się „Mazovia” (Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza).

Zgromadzonych gości powitała  Lucyna Kamińska – Dyrektor  Przedszkola Publicznego nr 5 w Radzikowie, oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Błonia Zenon Reszka.
W tym roku na scenie Centrum Kultury w Błoniu królowały tańce latynoamerykańskie: salsa, cha-cha, jive, samba, taniec meksykański, mix tańców latynoamerykańskich.

Wstępem do zasadniczych prezentacji tanecznych była piękna cha-cha w wykonaniu Ali i Franka z Przedszkola w Radzikowie.

Jak co roku festiwal taneczny  prowadzili: Marzena Mlosek i Wojciech Gumowski,  zapowiadając kolejne grupy występujące na scenie oraz nauczycielki, rytmików przygotowujących poszczególne zespoły taneczne.

Swój taniec zaprezentowały dzieci z przedszkoli: z Michałowic – Gminne Przedszkole, „Na Wiejskiej” z Milanówka, Gminne Przedszkole z Nowej Wsi, Przedszkole Miejskie im. Krasnala Hałabały z Podkowy Leśnej, Przedszkole Niepubliczne „Maluch” z Nadarzyna, Przedszkole nr 1 „Pod Dębowym Listkiem” z Milanówka, Publiczne Przedszkole z Zaborowa, Samorządowe Przedszkole z  Otrębus, Samorządowe Przedszkola nr 1 i nr 3 z Brwinowa, Przedszkole Publiczne nr 6 „Iskierka” z Bieniewic oraz Przedszkole Publiczne nr 2 „Promyczek” z Błonia.
Kolejność występów została ustalona w wyniku losowania.

Każda edycja tej imprezy tanecznej cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem. Sala widowiskowa w Centrum Kultury była wypełniona po brzegi. Widzowie obejrzeli 12 układów tanecznych. Wszystkich zachwyciły nie tylko umiejętności taneczne, ale także przepiękne kostiumy. Ze sceny i widowni emanowała niezwykła, pozytywna energia. Było głośno, wesoło i kolorowo.
Wszyscy mogli się poczuć jak na karnawale w Rio de Janeiro.

Po występach 12 grup przedszkolnych, profesjonalne jury  w składzie: Martyna Szot, Krystian Krzemiński i Włodzimierz Leduchowski zaczęło swoje obrady. Czas oczekiwania na ogłoszenie wyników uczestnicy umilili sobie słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów.

Jury przyznało 4 równorzędne wyróżnienia – puchary: Przedszkole nr 1 „Pod Dębowym Listkiem” w Milanówku, Publiczne Przedszkole w Zaborowie, Samorządowe Przedszkole w Otrębusach i Publiczne Przedszkole nr 2 „Promyczek” w Błoniu. Nikt jednak nie wyszedł zawiedziony. Organizatorzy docenili wkład pracy wszystkich występujących tancerzy i ich nauczycieli, rytmików i wręczyli każdemu nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe medale ufundowane przez Burmistrza Błonia i Stowarzyszenie „Mazovia”.

Swoimi występami dzieci po raz kolejny pokazały ogromne zdolności taneczne, wszystkie przedszkolaki prezentowały się znakomicie. Uczestnicy Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków, bawiąc się tańcem i muzyką, z roku na rok podnoszą poprzeczkę, prezentując coraz wyższy poziom. Cóż to się będzie działo za rok???

 Marzena Mlosek

 

Zapraszamy do obejrzenia reportażu fotograficznego

Możesz również polubić…