Wyniki Turnieju Piłki Nożnej w Lesznie, 23.04.2016 r.

Po raz kolejny Leszno gościło młodych piłkarzy rywalizujących w ramach Turnieju  Mazovia CUP Leszno 2016 rozgrywanego z ramienia Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”. Tym razem zawody odbyły się na boisku trawiastym Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego w Lesznie, systemem „każdy z każdym”. Uznaliśmy tę formułę za najbardziej sprawiedliwą, dając tym samym możliwość rozegrania 21 meczy.

Atmosfera była gorąca. Wszyscy walczyli do końca. Pogoda dopisała, a zawodnicy w przerwach pomiędzy swoimi meczami ćwiczyli na siłowni zewnętrznej. Cieszymy się bardzo z historycznego  zwycięstwa drużyny Gminy Leszno, która była niekwestionowanym liderem i zasłużyła na 1. miejsce.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Kamil Sieklicki (Leszno), a najlepszym bramkarzem – Hubert Szczutkowski (Michałowice).
 
Wręczyliśmy dwie nagrody specjalne – dla najdzielniejszego wojownika, którym został Antoni Wach z Podkowy Leśnej, i jedynej zawodniczki turnieju – Jagody Szulawskiej z Błonia.  
Nagrody wręczali goście honorowi imprezy: Wójt Gminy Leszno Andrzej Cieślak oraz Burmistrz Gminy Błonie Zenon Reszka. 

Dzieciom przygotowano „pizzę regeneracyjną”, która zniknęła tak szybko, jak się pojawiła. Zwycięskie drużyny otrzymały medale, puchary i piłki „ZOŚKI” do footbagu.

Wolontariusze z gimnazjum w Lesznie przygotowali krótki pokaz możliwości akrobacji z piłeczką, który wzbudził entuzjazm młodych piłkarzy. Pozostali uczestnicy na poprawę humoru dostali słodkie nagrody pocieszenia.

Dziękujemy Panu Grzegorzowi Gładyszowi za przeprowadzenie turnieju, Panu Łukaszowi Trawińskiemu za profesjonalne sędziowanie, Pani Marcie Szymańskiej i wolontariuszom za pomoc w organizacji, Karolinie Szymańskiej za pomoc spikerską i szarlotkę, pracownikom Urzędu Gminy za rozstawienie namiotu.

Klasyfikacja punktowa:
1.    Leszno – 16 pkt.
2.    Michałowice – 11 pkt.
3.    Brwinów – 10 pkt.
4.    Bieniewice – 9 pkt.
5.    Milanówek – 8 pkt.
6.    Nadarzyn – 4 pkt.
7.    Podkowa Leśna – 0 pkt.

Edyta Przybysławska
Dyrektor Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego w Lesznie

Fotoreportaż

Możesz również polubić…