Czwórbój Lekkoatletyczny Mazovia Cup 2016, 11.06.2016 r.

Dnia 11 czerwca na obiektach sportowych  Zespołu Szkół Ogólnokształcących  w Brwinowie już po raz piąty odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza.  Uroczystego otwarcia zawodów dokonała koordynator turnieju, pani Małgorzata Laskowska. Celem imprezy była popularyzacja królowej dyscyplin sportowych- lekkoatletyki, która to w przeszłości odgrywała znaczącą rolę w Brwinowie.

Gościliśmy u siebie drużyny z gmin: Błonie, Leszno, Milanówek, Michałowice i Nadarzyn. Gmina Brwinów, jako gospodarz turnieju, zgłosiła do zawodów dwie drużyny. Młodzi sportowcy pod czujnym okiem swoich trenerów zmagali się w  czterech konkurencjach: biegu na dystansie 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu długim. Atmosfera była wręcz familijna, pogoda dopisała, a i nasi sportowcy mieli możliwość prezentowania sportowego ducha walki, tocząc  rywalizację w poszanowaniu zasad fair play. W oczekiwaniu na wyniki zawodów wszystkim gościom umilił czas pokaz taneczny  w wykonaniu uczniów klas VI i II a gimnazjum pod kierunkiem pani Mirosławy Misarko.

Za organizację turnieju należą się specjalne podziękowania Burmistrzowi Gminy Brwinów-panu Arkadiuszowi Kosińskiemu, Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących –  pani Zofii Kowalczyk, kierownikowi hali sportowej –  panu Jackowi Zielińskiemu, kierownikowi administracyjno – gospodarczemu -pani Alinie Zalewskiej, oraz całemu zespołowi nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zadbali o ciepłą atmosferę i  sprawny przebieg imprezy: Małgorzacie Laskowskiej, Mirosławie Misarko, Jagodzie Borchert, Piotrowi Makijence, Jackowi Niemirze, Waldemarowi Zieńce, Andrzejowi Przekopowi i Jakubowi Jasińskiemu. Nad przepisami podczas zawodów czuwali sędziowie PZLA: Michał i Magdalena  Żórawscy, Andrzej Piechowski, Wiesława Borkowska, Grzegorz i Iwona Rybkowscy.

Oto wyniki:

 1. I m-ce Gmina Brwinów –  1199 pkt.
 2. II m-ce Gmina Błonie – 1162 pkt.
 3. III m-ce Gmina Milanówek- 1036 pkt.
 4. IV m-ce Gmina Brwinów – 970 pkt.
 5. V m-ce Gmina Michałowice – 915 pkt.
 6. VI m-ce Gmina Leszno-887 pkt.
 7. VII m-ce Gmina Nadarzyn-836 pkt.

 

Najlepszymi lekkoatletkami zawodów zostały:

 1. 1 m-ce –  Barbara Burlewicz- Milanówek – 286 pkt.
 2. 2 m-ce – Iza Cwalina – Brwinów – 274 pkt.
 3. 3 m-ce – Klaudia Kowalska– Brwinów -258 pkt.

 

Najlepszymi  lekkoatletami  turnieju zostali:

 1. 1 m-ce-  Piotr Brodowicz – Michałowice – 254 pkt.
 2. 2 m-ce– Mateusz Szustkowski– Błonie – 253 pkt.
 3. 3 m-ce Kamil Ryszka – Błonie– 241 pkt.

Wielką radością napawa fakt, że w ciągu ostatnich  pięciu lat po raz trzeci drużyna  z Gminy Brwinów jest bezkonkurencyjna w lekkoatletyce. Pragnę dodać, że reprezentantami byli uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie i Szkoły Podstawowej w Otrębusach.

Puchary, medale, statuetki i nagrody rzeczowe  podczas turnieju wręczyli: Burmistrz Brwinowa – Arkadiusz Kosiński, Dyrektor ZSO w Brwinowie – Zofia Kowalczyk i Koordynator Mazovia CUP – Wojciech Wlazło.                          

Gratulujemy uczniom,  ich trenerom i trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy.

 Małgorzata Laskowska

Fotoreportaż

Możesz również polubić…