XI Taneczny Festiwal Przedszkolaków – relacja z wydarzenia, 13.05.2017 r.

Dnia  13 maja 2017 roku w Centrum Kultury w Błoniu odbyła się XI edycja Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków (VI w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”) pod patronatem Burmistrza Błonia Zenona Reszki.

Tegoroczna impreza organizowana, jak co roku przez Przedszkole Publiczne nr 5 im. Kubusia Puchata w Radzikowie, nosiła nazwę „Na balu u króla – tańce dawne”.

W festiwalu wzięli udział reprezentanci z 12 placówek przedszkolnych: Gminnego Przedszkola nr 1 Pod Dębowym Listkiem w Milanówku, Publicznego Przedszkola Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie, Gminnego Przedszkola z Michałowic, Samorządowego Przedszkola w Otrębusach, Miejskiego Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Podkowie Leśnej, Przedszkola Niepublicznego „Maluch” w Nadarzynie, Samorządowego Przedszkola nr 1 w Brwinowie, Samorządowego Przedszkola nr 3 w Brwinowie, Gminnego Przedszkola w Nowej Wsi, Przedszkola Publicznego nr 6 „Iskierka” w Bieniewicach, Przedszkola Publicznego nr 4 „Stokrotka” w Błoniu oraz Przedszkola Publicznego nr 2 „Promyczek” w Błoniu.

Uczestników festiwalu, ich opiekunów i zgromadzonych gości powitali prowadzący imprezę: Marzena Mlosek i Wojciech Gumowski, którzy swoim strojem nawiązali do tegorocznej tematyki festiwalu. Taneczny Festiwal Przedszkolaków – XI edycję – otworzyła pani Beata Waluk – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu oraz pani Lucyna Kamińska – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5 w Radzikowie.

W tym roku na scenie Centrum Kultury dzieci prezentowały dawne dworskie tańce. Były Książęta i Księżniczki prosto z Francji, Wesołe Dwórki, „Zakochany Szekspir”. Dzieci tańczyły Menueta, Menowalc, Ediudę Husarską, Walc Wiedeński, Kender, Saltarello. Podczas występów dzieci, poczuliśmy się tak, jakbyśmy byli „Na Bankiecie Wiedeńskim” a także „Na Królewskim Balu”.

Przedszkolaki przepięknie wyglądały w barwnych strojach, zachwyciła wszystkich dbałość o szczegóły. Występy dostarczyły nam wielu niezapomnianych przeżyć. Wszyscy byli pod wrażeniem pracy nauczycielek, rytmików, włożonej w przygotowanie tak pięknych, skomplikowanych układów tanecznych. Jury: Beata Waluk – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Martyna Winiarek – instruktor tańca, Wojciech Wlazło – koordynator Stowarzyszenia „Mazovia” i Patryk Woźniak – zdobywca wielu nagród w turniejach tanecznych, miało trudne zadanie z wyłonieniem 3 równorzędnych miejsc. 

Po burzliwych naradach, w trakcie których mali artyści i ich opiekunowie poszli na słodki poczęstunek, wyłoniono trzy zespoły, które zostały wyróżnione: Przedszkole nr 1 „Pod Dębowym Listkiem” w Milanówku za Taniec Średniowieczny „Kender”, Gminne Przedszkole w Michałowicach za „Taniec Wesołych Dwórek” oraz Samorządowe Przedszkole nr 1 w Brwinowie za taniec „Książęta i Księżniczki prosto z Francji”. Dzieci, nauczyciele otrzymali upominki, medale, dyplomy ufundowane przez Gminę Błonie i Stowarzyszenie „Mazovia” a wręczane przez wójta Michałowic p. Krzysztofa Grabka, Dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji – p. Włodzimierza Leduchowskiego i koordynatora Stowarzyszenia „Mazovia” – p. Wojciecha Wlazło.

Dziękujemy fundatorom i wszystkim, którzy wspierają nas w przedsięwzięciu, jakim jest Taneczny Festiwal Przedszkolaków. Gorące podziękowania dla p. Olimpii Markiewicz – Inspektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, za pomoc w organizacji imprezy.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu: statuetek, medali, dyplomów i nagród panie Naczelnik  Wydziału Oświaty Kultury i Sportu oraz pani dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5 w Radzikowie zamknęły XI Taneczny Festiwal Przedszkolaków.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy, mamy nadzieję, że za rok znowu spotkamy się z przedszkolakami i ich opiekunami na kolejnym roztańczonym festiwalu.

Marzena Mlosek
Przedszkole Publiczne nr 5

Reportaż fotograficzny

Możesz również polubić…