Turniej piłki ręcznej dziewcząt – wyniki

W piątek, 21 stycznia 2022 r., w Podkowie Leśnej zakończył się Turniej Mazovia Cup Piłki Ręcznej Dziewcząt w kat. szkół podstawowych. 

Udział w nim wzięli reprezentanci pięciu gmin członkowskich Stowarzyszenia „Mazovia”: Błonia, Brwinowa, Milanówka, Nadarzyna (SP w Ruścu) i Podkowy Leśnej. Gospodarzy, zgodnie z regulaminem, reprezentowały dwie drużyny.

Po rozgrywkach grupowych do półfinałów zakwalifikowały się drużyny z Podkowy Leśnej (SP im. św. Teresy) i Brwinowa – mecz zakończył się wynikiem 7:4. Zwycięzcy stoczyli pojedynek finałowy z reprezentantami gminy Nadarzyn (SP w Ruścu), która z wynikiem 8:3 ostatecznie uplasowała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji końcowej. To nie jedyny sukces zawodników ze szkoły w Ruścu – jej reprezentantka, Nadia Rosłoń, została najlepszą zawodniczką turnieju.
Tytuł najlepszej bramkarki otrzymała Natalia Dwornik z drużyny gospodarzy. Gratulujemy!

Klasyfikacja końcowa
1 msc.        Gmina  Nadarzyn – SP Rusiec
2 msc.        Gmina  Podkowa Leśna – SP im. Bohaterów Warszawy
3 msc.        Gmina  Podkowa Leśna – SP im. św. Teresy (KiK)
4 msc.        Gmina   Brwinów – SP nr 2
5 msc.        Gmina  Błonie – SP nr 2
6 msc.        Gmina  Milanówek – SP nr 1

Zawody przeprowadzono pod czujnym okiem sędzi Kingi Szczepanik. Opiekę medyczną podczas turnieju sprawował p. Przemek Orłowski.

Wśród gospodarzy, organizatorów i zaproszonych gości obecni byli m.in.: prezes Stowarzyszenia „Mazovia” (wiceburmistrz Brwinowa) Jerzy Wysocki, sekretarz Podkowy Leśnej Małgorzata Smysło, zastępca dyrektora SP im. Bohaterów Warszawy (gospodarza obiektu) Edyta Ciach, koordynator ds. sportu w Podkowie Leśnej Artur Niedziński (odpowiedzialny za sprawną koordynację zawodów), dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji oraz koordynator ds. sportu w Błoniu Włodzimierz Leduchowski i dyrektor koordynujący Stowarzyszenia „Mazovia” Wojciech Wlazło.

W drugiej połowie lutego planowane są kolejne w tym roku zawody sportowe, tym razem w halowej piłce siatkowej dziewcząt (klasy 6–8) w Nadarzynie. Szczegółowe informacje podamy w lutym na naszej stronie WWW.

Zdjęcie zbiorowe

 


I miejsce – Rusiec, gm. Nadarzyn

 


II miejsce – Podkowa Leśnia (SP im. Bohaterów Warszawy)

 

 
III miejsce – Podkowa Leśna (SP  im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus)

 

Najlepsza bramkarka turnieju – Natalia Dwornik (Podkowa Leśna)

 

Najlepsza zawodniczka turnieju – Nadia Rosłoń (Rusiec, gm. Nadarzyn)

Możesz również polubić…