Wystawa MAZOVIA ART w Lesznie

Od 20 lutego w Świetlicy w Lesznie będzie prezentowana wystawa MAZOVIA ART, której celem jest promocja sztuki młodych twórców z naszego regionu.
Głównym organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza, a patronat honorowy nad wystawą objęli włodarze aż 7 gmin – Błonie, Brwinów, Leszno, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn i Podkowa Leśna.

Wystawa MAZOVIA ART obejmuje ponad 30 prac, w tym obrazy, fotografie, grafiki, rysunki i kolaże, a także realizacje z zakresu scenografii i stylizacji. Ta różnorodność prezentowanych technik i form artystycznej ekspresji sprawia, że wystawa MAZOVIA ART to swoisty przegląd młodej sztuki we współczesnych jej tendencjach. Utalentowanych, młodych artystów rekomendowały do udziału w wystawie gminne ośrodki kultury z terenu Zachodniego Mazowsza. W gronie uczestników znalazła się m.in.: Natalia Bochyńska z gminy Leszno – absolwentka warszawskiej ASP, laureatka konkursów malarstwa i fotografii oraz stypendystka programu Kultura w sieci. Do udziału w MAZOVIA ART zaproszono Krzysztofa Mierzejewskiego z gminy Błonie – jego prace to inspirowane architekturą obrazy oraz grafiki, emanujące żywą kolorystyką i silnie geometrycznymi kształtami. Zupełnie odmienny kierunek w sztuce reprezentuje Natalia Oskiera z gminy Brwinów – dzieła tej młodej artystki to utrzymane w konwencji filmu animowanego kolorowe grafiki z motywami zwierząt i kwiatów. Z kolei gmina Michałowice zgłosiła do MAZOVIA ART młodziutką Aleksandrę Ostrowską, uczennicę prof. Łukasza Korolkiewicza. Artystka oprócz malarstwa fascynuje się modą i w tej dziedzinie będzie w tym roku bronić pracę dyplomową na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP. Na uwagę zasługują również fotografie Magdaleny Majewskiej – artystki z gminy Nadarzyn, która jest absolwentką Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie (kierunek: malarstwo w scenografii). Oprócz realizacji dla Teatru Wielkiego (przy spektaklach Tosca i Carmen), artystka tworzy cykle fotografii, których tematem przewodnim jest kobieta.

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy MAZOVIA ART, który odbędzie się 20 lutego 2022 r. w niedzielę o godz. 18.00 w Świetlicy w Lesznie przy ul. Szkolnej 10 (sala widowiskowa). Wystawę można zwiedzać do 29 marca we wtorki i czwartki 14 – 20 i soboty 17-20.

Możesz również polubić…