XIV Taneczny Festiwal Przedszkolaków – relacja i reportaż fotograficzny

„TAŃCZĘ…WIĘC JESTEM”

Po przeszło dwuletnim okresie pandemicznym, zmaganiu się z trudnościami covidowymi i odizolowaniu od wielu uroczystości, przedsięwzięć, znów wyruszyliśmy w „festiwalową podróż” tanecznym krokiem.

W sobotę, 7 maja 2022 r., w Centrum Kultury w Błoniu odbył się XIV Taneczny Festiwal Przedszkolaków organizowany przez Przedszkole Publiczne nr 5 im. Kubusia Puchatka w Radzikowie, we współpracy z Urzędem Miejskim w Błoniu i Stowarzyszeniem Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”. Festiwal odbył się pod patronatem burmistrza Błonia Zenona Reszki.

Ach… co to była za radość znów spotkać się na scenie sali  widowiskowej w Centrum Kultury, zaprezentować swoje umiejętności. W festiwalu wzięło udział ponad 100 dzieci z placówek przedszkolnych, m.in. z Brwinowa, Zaborowa, Podkowy Leśnej, Żółwina, Błonia, Bieniewic, Nowej  Wsi, Milanówka. Dzieci zatańczyły do muzyki klasycznej – taki był tegoroczny temat –   i ukazały swój artyzm w tańcach do utworów, np. Vivaldiego, Griega, Chopina czy Smetany. Tworzyły na scenie przepiękne kompozycje taneczne: „kwiatów na łące”, „budzących się do życia roślin” w wiosennej scenerii czy wyłaniających się z wody syren. A wszystko to odbywało się pod czujnym okiem nauczycieli, instruktorów, którzy przygotowywali dzieci do tego niecodziennego wydarzenia.

Każda grupa dziecięca pozostawiła po prezentacji tanecznej radosne odczucia. Wszystkie zespoły stanęły na wysokości zadania. Jury w osobach: Marlena K-K, Wojciech W. i  Włodzimierz L., wyróżniło trzy drużyny, które ich zdaniem wykonały tematyczny taniec na przysłowiową szóstkę: Przedszkole nr 4 „Stokrotka” w Błoniu za taniec „Syreny”, Przedszkole Miejskie Krasnala Hałabały w Podkowie Leśnej za taniec „Walc kwiatów” oraz Przedszkole nr 1 w Milanówku za taniec „Spring Waltz”.

My jednak uważamy, że wszyscy na tę szóstkę zasłużyli i dlatego każde dziecko otrzymało upominek ufundowany przez burmistrza Błonia oraz medale zakupione przez Stowarzyszenie „Mazovia” i puchary dla wyróżnionych przedszkoli. Miłym akcentem okazał się „szczęśliwy los” w formie niespodzianki, przygotowany przez Stowarzyszenie „Mazovia” dla szczęśliwie wylosowanej grupy dziecięcej z Przedszkola nr 1 w Brwinowie. Dzieci wraz z opiekunami grupy wylosowały godzinną naukę tańca i zwiedzanie Muzeum Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, które mogą zrealizować już w tym miesiącu.

Dziękujemy wszystkim fundatorom za wspaniałe gesty, jurorom, konferansjerom i opiekunom grup za rewelacyjnie przygotowane dzieci oraz rodzicom, którzy dopingowali swoje pociechy. Podziękowania składam również całemu personelowi Przedszkola nr 5 w Radzikowie.  

                                                                                                         Lucyna Kamińska
 PP5 Radzików

 

Taneczny Festiwal Przedszkolaków otworzył burmistrz Błonia Zenon Reszka

 

Prowadzący: Marzena Mlosek i Wojciech Gumowski

Jury konkursu


Wyróżniony zespół z Przedszkola Publicznego nr 4 „Stokrotka” w Błoniu


Wyróżniony zespół z Przedszkola nr 1 w Milanówku


Wyróżniony zespół z Przedszkola Miejskiego im. Krasnala Hałabały w Podkowie Leśnej

 


Losowanie nagrody „Szczęśliwy Los”

„Szczęśliwy Los” dla Przedszkola nr 1 w Brwinowie

 

Możesz również polubić…