Konkurs Matematyczny MAZOVIA EDU 2022

25 maja odbędzie się w Nadarzynie gala finałowa Konkursu Matematycznego MAZOVIA EDU. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie realizowane w ramach naszego Stowarzyszenia.

Konkurs został zorganizowany przez SGZM MAZOVIA wspólnie z Gminą Nadarzyn – w imieniu Pana Wójta Dariusza Zwolińskiego za prawidłowy przebieg konkursu odpowiada Pani Maria Aleksińska – Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego w Nadarzynie. W konkursie uczestniczą uczniowie klas siódmych szkół podstawowych z terenu Gmin Członkowskich.

Przesłaniem konkursu jest zastosowanie matematyki w życiu codziennym, a tematem przewodnim – hasło „W podróży z matematyką”. Konkurs został podzielony na trzy etapy: szkolny (odbył się 24.03 br.), gminny (odbył się 26.04 br.) i finałowy (odbędzie się 25.05 br. w Liceum Ogólnokształcącym w Nadarzynie). Za merytoryczną część konkursu – przygotowanie zadań dla uczestników, odpowiada Główny Koordynator konkursu – Pan Leszek Skrzypczak, Dyrektor LO w Nadarzynie, wraz z Panią Dorotą Bartnik Zastępcą Głównego Koordynatora, nauczycielką matematyki w LO w Nadarzynie.

Etap szkolny i gminny był nadzorowany przez Koordynatorów Gminnych – nauczycieli matematyki ze szkół na terenie Gmin Członkowskich. Koordynatorzy Gminni zasiadają wraz Koordynatorem Głównym i jego Zastępcą w komisji egzaminacyjnej w etapie finałowym Konkursu. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 19 uczniów ze wszystkich Gmin Członkowskich.

Jerzy Wysocki
Prezes Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „MAZOVIA”

Możesz również polubić…