XV edycja Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków – Błonie, 20.05.2023 r.

„W ŚWIECIE BAJEK”

Kolejny, bo już XV (X w ramach Mazovii), Taneczny Festiwal Przedszkolaków 2023 za nami.

Dnia 20 maja 2023 r., w piękną, słoneczną sobotę do Centrum Kultury w Błoniu zawitały dzieci wraz z opiekunami i instruktorami na prezentację przygotowanych tańców.

W tym roku, w iście bajkowy świat weszły dzieci z siedmiu gmin: Błonia, Brwinowa, Leszna, Michałowic, Milanówka, Nadarzyna i Podkowy Leśnej.

Konferansjerzy w osobach: Anna Olszak, Justyna Siwińska i Wojtek Gumowski powitali wszystkich zgromadzonych, stwarzając radosny nastrój. Wiedząc, że dzieci świetnie się czują wśród bajkowej scenerii, nauczyciele i pozostały personel Przedszkola w Radzikowie, przygotowali losowanie kolejności występów w postaci bajkowych zagadek. Przedszkolaki bez problemów poradziły sobie z nimi. I już jako pierwsze na scenę weszły dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 2 „Promyczek” w Błoniu z tańcem „Czas na Muppet Show”.

Ponieważ tegoroczny temat to „Tańce do muzyki z filmów Disneya”, każde z biorących udział przedszkoli zaprezentowało „disneyowski” taniec. Przedszkole nr 1 „Pod Dębowym Listkiem” w Milanówku – taniec „Wierna, Odważna, Prawa”, Publiczne Przedszkole w Nadarzynie – taniec „Ratatuj”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi – „Skarb Oceanu”, Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie – „Arabska noc”, Gminne Przedszkole w Michałowicach – „Chwytam wiatr” z filmu „Merida Waleczna”, Przedszkole Miejskie im. Krasnala Hałabały w Podkowie Leśnej – taniec „Mulan”, Przedszkole nr 3 w Brwinowie – „Na drodze tej” z filmu „Vaiana Skarb Oceanu”, Przedszkole w Żółwinie – taniec do filmu „Kopciuszek”, Przedszkole Publiczne nr 5 im. Kubusia Puchatka w Radzikowie – „Piękna i Bestia” oraz Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy w Błoniu „Taneczna uczta”.

To był naprawdę przepiękny festiwal układów tanecznych, zmyślnych figur, pięknych strojów. Uczta dla oczu, a sala kinowa tymi oczami była wypełniona po brzegi. Każdy kolejny taniec wydawał się jeszcze ciekawszy, piękniejszy a muzyka czarowała nas wszystkich.

Przyszedł czas na ocenę jury w składzie: Urszula Tkacz, Marlena Kulmanowska-Kawka, Włodzimierz Leduchowski. Za dobór repertuaru, choreografię, wspaniałe kostiumy i rekwizyty i ogólne wrażenia artystyczne jurorzy postanowili przyznać:

I miejsce dla Przedszkola Miejskiego im. Krasnala Hałabały w Podkowie Leśnej za taniec „Mulan”

II miejsce dla Przedszkola Publicznego nr 2 „Promyczek” w Błoniu za „Muppet Show”

III miejsce dla Gminnego Przedszkola w Michałowicach za taniec „Chwytam wiatr”.

Oczywiście wszystkie dzieci przepięknie wykonały swój taniec i dlatego każde z nich otrzymało upominek i medal. Dla przedszkoli i instruktorów były również dyplomy, a dla wyróżnionych placówek – puchary.

Wszystkim zgromadzonym na tej przepięknej uroczystości dziękujemy za wsparcie najmłodszych, którym z pewnością towarzyszyły emocje, ale poradzili sobie „śpiewająco”, a raczej „tańcząco”.  Serdeczne podziękowania składam Burmistrzowi Błonia – Panu Zenonowi Reszce za finansowe wsparcie na upominki dla dzieci, poczęstunek. Prezesowi Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Maziowa” Panu Jerzemu Wysockiemu za cudne medale, dyplomy i statuetki. Gorąco dziękuję Pani Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urszuli Tkacz oraz Dyrektorowi Centrum Sportu, Panu Włodzimierzowi Leduchowskiemu za pomoc przy organizacji festiwalu. Składam podziękowania Pani Edycie Jabłońskiej – Dyrektor Centrum Kultury w Błoniu oraz reprezentującej Ją Pani Helenie Szymańskiej za obecność. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, pracownikom Centrum Kultury w Błoniu oraz pracownikom Przedszkola nr 5 w Radzikowie.

                                                                                                 Lucyna Kamińska
                                                                                                PP5 w Radzikowie

 

I miejsce dla Przedszkola Miejskiego im. Krasnala Hałabały w Podkowie Leśnej za taniec „Mulan”

II miejsce dla Przedszkola Publicznego nr 2 „Promyczek” w Błoniu za „Muppet Show”

III miejsce dla Gminnego Przedszkola w Michałowicach za taniec „Chwytam wiatr”.

 

 

Możesz również polubić…