Taneczny Festiwal Przedszkolaków – Błonie, 11.05.2024 r.

Po raz szesnasty, a w ramach Mazovii- jedenasty, w słoneczną sobotę 11 maja 2024 r. odbył się Taneczny Festiwal Przedszkolaków organizowany przez Przedszkole Publiczne nr 5 im. Kubusia Puchatka w Radzikowie we współpracy z Gminą Błonie i Stowarzyszeniem Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”. Tematem festiwalu były „Tańce Dwudziestolecia Międzywojennego” pod patronatem burmistrza Błonia Zenona Reszki.

Na scenie Centrum Kultury w Błoniu stanęły dzieci w wieku 5-6 lat z przedszkoli wchodzących w skład Stowarzyszenia „Mazovia”, a więc Przedszkole Publiczne Nr 2 „Promyczek” w Błoniu, Przedszkole Publiczne Nr 4 „Stokrotka” w Błoniu, Przedszkole Publiczne Nr 6 „Iskierka” w Bieniewicach, Słoneczne Przedszkole w Brwinowie, Gminne Przedszkole w Michałowicach, Przedszkole w Milanówku, Publiczne Przedszkole w Nadarzynie, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Nowej Wsi, Przedszkole Krasnala Hałabały w Podkowie Leśnej, Przedszkole Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żółwinie.

W tym roku dzieci zaprezentowały się w strojach, które królowały w latach dwudziestych/ trzydziestych. Oczom widzów, wypełniających całą salę po brzegi, ukazały się konferansjerki w osobach: Anna Olszak i Justyna Siwińska ubrane na styl tamtych lat. Gościliśmy również przedstawicieli naszych sąsiadów, m.in. Prezesa Stowarzyszenia pana Jerzego Wysockiego, burmistrza Milanówka- p. Artura Niedzińskiego, p. Iwonę Zalewską reprezentującą Podkowę Leśną. Z gminy Błonie oprócz p. Zenona Reszki- burmistrza Błonia, gośćmi byli: p. Urszula Tkacz- Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, p. Wanda Wójcicka- Przewodnicząca GKRPA, p. Helena Szymańska- Prezes Błońskiego Uniwersytetu III Wieku, p. Włodzimierz Leduchowski- Dyrektor Centrum Sportu. Bardzo dziękujemy za przybycie wszystkim gościom, rodzicom, opiekunom a nade wszystko dzieciom, jako głównym bohaterom tego wydarzenia. Dzieci zaprezentowały układy taneczne z lat dwudziestych, przygotowane pod okiem instruktorów, nauczycieli, rytmików. Jak co roku wykonanie, choreografię, kostiumy oceniało jury; w tym roku w osobach:  p. Weronika Chwałek, p. Marlena Kulmanowska- Kawka, p. Karolina Walczewska. Były  dylematy, rozterki kto „stanie na podium”. Po  ustaleniach ogłoszono wyniki: I miejsce- Przedszkole Nr 1 w Milanówku za taniec „Spacer we dwoje”,  II miejsce- Przedszkole Miejskie im. Krasnala Hałabały w Podkowie Leśnej – za wykonanie „Polki warszawskiej”,  III miejsce- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Nowej Wsi- za taniec „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”.

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez burmistrza Błonia a puchary i medale- przez Stowarzyszenie Gmin „Mazovia”. W związku z tym, iż Mazovia obchodzi w tym roku 20 lecie swojego istnienia, przedszkola które zostały obdarowane pucharami, otrzymały również wyjątkowe medale: złoty, srebrny i brązowy z wyjątkowym napisem.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za włożony trud w wykonanie tańców, nauczycielom, instruktorom za ich przygotowanie, rodzicom za wsparcie a włodarzom miast za wsparcie finansowe.

Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia. Pozostaje nam tylko czekać….co będzie za rok.

Z pozdrowieniami- Lucyna Kamińska

I miejsce – Zespół z Przedszkola nr 1 „Pod Dębowym Listkiem” w Milanówku
Dzieci przygotowały: Agata Chalimoniuk i Barbara Dyra
Taniec do utworu:
II miejsce – Przedszkole Miejskie im. Krasnala Hałabały w Podkowie Leśnej
Dzieci przygotował: Jarosław Korycki
Taniec do utworu: Polka warszawska
III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi
Dzieci przygotowały: Małgorzaty Woźniak i Magdalena Ligocka
Taniec do utworu: Lata dwudzieste, lata trzydzieste

Możesz również polubić…