Wspólna inicjatywa Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej nagrodzona

14 lutego br. w Hotelu Westin w Warszawie odbyła się I Konferencja Inwestycyjna Gmin Metropolii Warszawskiej pt. „Miasto – Wizja – Warszawa”, po której nastąpiła uroczystość wręczenia nagród w konkursie dla gmin ze stołecznej aglomeracji. Miło nam poinformować, że zwycięzcą w kategorii „Spójna strategia rozwoju” została wspólna inicjatywa Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej.

W trwającym od 31 stycznia do 12 lutego br. głosowaniu Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów uzyskało ponad 40% głosów internautów, wygrywając w tej kategorii z Żyrardowem, Lesznowolą, Markami i Starymi Babicami. PTO zostało docenione za połączenie wysiłków sąsiadujących gmin na rzecz wspólnego rozwoju. Wszystkie trzy samorządy łączy podobne uwarunkowanie przestrzenne, społeczne i gospodarcze. Ich wspólnym atutem są też walory przyrodnicze, kulturowe i turystyczne oraz bardzo dobra komunikacja ze stolicą. Ponadto w ciągu kilku minionych lat PTO zrealizowało wspólnie kilka ważnych inicjatyw, w tym m.in. Festiwal Otwarte Ogrody, czy Europejskie Dni Dziedzictwa.

Wręczenie nagród poprzedził cykl specjalistycznych wykładów, m.in.: „Miasto w sieci globalnych połączeń”, „Czy z urzędnikiem można negocjować?”, „Plany zagospodarowania – zło konieczne, czy zbawienie”, „Infrastruktura kluczem do sukcesu”.

Składamy wszystkim  serdeczne podziękowania za zaangażowanie i oddawanie swoich głosów na projekt Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów!

Możesz również polubić…