Reprezentacja gminy Michałowice wygrała Ligę Tenisową Mazovia Cup 2014

Wspólne zdjęcie na zakończenie finałów

W finale zespół z Michałowic pokonał 4/2 drużynę z Leszna. Punkty dla Michałowic zdobyli: Natalia Kowalczyk, Kacper Tukiendorf i Ignacy Ciołek w singlach oraz debel Krzysztof  Wysmyk i Mikołaj Kapuścioski. W drużynie Leszna swój mecz singlowy wygrała Karolina Grzeszczuk, a drugi punkt zdobył debel K. Grzeszczuk i Kinga Ziółkowska. Reprezentacja Michałowic, ubiegłoroczny zwycięzca Ligi Tenisowej Mazovia Cup, była zdecydowanych faworytem tegorocznych rozgrywek, wszystkie dzieci grające w barwach tej drużyny posiadają licencje zawodnicze Polskiego Związku Tenisowego.

Awans zespołu z Leszna do finału tenisowych rozgrywek Mazovia Cup 2014 jest największą niespodzianką tegorocznej edycji. Trudno tu jednak mówić o jakimkolwiek przypadku, ten sukces to efekt kilkuletniej współpracy Klubu Sportowego „Tennis Life” z gminą Leszno i wielkiego zaangażowania trenera Przemysława Lewandowskiego. Podporą drużyny Leszna w Lidze Mazovia Cup są Kinga Ziółkowska i Karolina Grzeszczuk, dwie Skrzatki biorące udział w rozgrywkach organizowanych przez PZT.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny Milanówka i Błonia, mecz zakończył się remisem 3/3, a o zwycięstwie ekipy z Milanówka zadecydował lepszy bilans zdobytych gemów. Punkty dla zwycięskiej drużyny zdobyli: Paula Kaczmarek i Tymoteusz Majchrzak w singlach i debel Tymoteusz Majchrzak / Bartłomiej Pawlak. Swoje mecze dla zespołu z Błonia wygrali Dominik Mińkowski i Michał Ferenc w singlach i mikst Dominik Mińkowski / Zofia Białecka.

Decydujące mecze zostały rozegrane na kortach przy szkole w Nowej Wsi, a pamiątkowe medale oraz upominki ufundowane przez sponsorów Klubu Sportowego „Tennis Life” wręczyła dzieciom pani Ewa Dymura, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi.

Serdecznie gratulujemy czterem najlepszym zespołom tegorocznych rozgrywek i życzymy powodzenia w kolejnej edycji Ligi Tenisowej Mazovia Cup. Organizatorem tegorocznych rozgrywek był Klub Sportowy „ Tennis Life” z Brwinowa.

Waldemar Cecuła
prezes KS „Tennis Life”

Możesz również polubić…