Relacja z Turnieju Unihokeja drużyn mieszanych w Brwinowie


Fotografia grupowa na zakończenie turnieju

 

20 października 2023 r. odbył się w Brwinowie Turniej Unihokeja drużyn mieszanych. Przygotowania do tego turnieju z pewnością nie były łatwe. Zawodnicy i zawodniczki poświęcają mnóstwo czasu na treningi i przygotowania fizyczne. Unihokej to dyscyplina wymagająca od zawodników nie tylko umiejętności technicznych, ale także doskonałej kondycji fizycznej i szybkości. Dlatego każda drużyna musiała przejść przez intensywny okres przygotowań, aby stanąć do rywalizacji na najwyższym poziomie.

W turnieju wzięło udział osiem drużyn z siedmiu gmin. To, co wyróżniło ten turniej, to współpraca i duch drużyny. Bez względu na wynik meczu uczestnicy zawsze byli gotowi wspierać i motywować swoich kolegów i koleżanki z drużyny. To właśnie ta wspólnota, która narodziła się na boisku, czyniła turniej niezapomnianym doświadczeniem. 

Prócz wspaniałych kibiców i niezawodnej kadry gościnnej Szkoły  Podstawowej nr l w Brwinowie przybyli goście z gmin należących do stowarzyszenia MAZOVIA: dyrektor Centrum Sportu w Błoniu Włodzimierz Leduchowski,  zastępca wójta gminy Leszno Marcin Klimek, koordynator ds. sportu z Milanówka Włodzimierz Filipiak, koordynator ds. sportu z Michałowic Andrzej Jurewicz, koordynator ds. sportu z Podkowy Leśnej i jednocześnie koordynator sportu Stowarzyszenia MAZOVIA Artur Niedziński. 

Obecny był również prezes SGZM MAZOVIA Jerzy Wysocki, zastępujący również burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego, oraz dyrektor szkoły Anna Baecker.

Turniej unihokeja drużyn mieszanych w Brwinowie przekroczył granice sportu. To wydarzenie promowało integrację i równość płci, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

 1. Brwinów I
 2. Brwinów II
 3. Michałowice
 4. Podkowa Leśna
 5. Milanówek
 6. Nadarzyn
 7. Leszno
 8. Błonie

indywidualnie:

 • Najlepszy zawodnik: Szymon Chwałowski
 • Najlepszy bramkarz: Magdalena Gozdowska
 • Król strzelców: Igor Godoń

Poza samą rywalizacją, uczestnicy mieli także okazję nawiązać nowe przyjaźnie i poznać ludzi o podobnych pasjach. To właśnie ta społeczna strona turnieju przyciągała uczestników i sprawiała, że czuli się oni bardziej spełnieni. Wszyscy otrzymali nagrody w postaci dyplomów, medali, pucharów i upominków w zależności od zdobytego miejsca.

 

 

Zwycięskie drużyny z Brwinowa: Brwinów I i Brwinów II

Drużyna z Michałowic – III miejsce

Najlepszy zawodnik: Szymon Chwałowski


Najlepszy bramkarz: Magdalena Gozdowska

 

Król strzelców: Igor Godoń

 

Prezes SGZM MAZOVIA Jerzy Wysocki, Dyrektor Szkoły Anna Baecker, Dyrektor Centrum Sportu w Błoniu Włodzimierz Leduchowski,  Marcin Klimek – zastępca wójta gminy Leszno, koordynator sportu z Milanówka Włodzimierz Filipiak, koordynator sportu z Michałowic Andrzej Jurewicz, koordynator sportu z Podkowy Leśnej i jednocześnie koordynator sportu Stowarzyszenia MAZOVIA Artur Niedziński.

Relacja w trakcie opracowywania

Możesz również polubić…