Liga tenisowa Mazovia Cup 2014

 1. Koordynatorem i organizatorem rozgrywek jest Klub Sportowy „Tennis Life” z Brwinowa.
 2. W rozgrywkach występują reprezentacje siedmiu gmin zrzeszonych w stowarzyszeniu Mazovia.
 3. W skład każdej drużyny wchodzą co najmniej cztery osoby, dwie dziewczynki i dwóch chłopców (maksymalnie 8 osób w kadrze każdej drużyny na mecz).
 4. W ramach jednego meczu rozgrywane są dwa single chłopców, dwa single dziewcząt i po jednym deblu chłopców i dziewcząt, w sumie sześć spotkań. Każdy pojedynek musi zostać rozstrzygnięty, przy stanie 3:3 o zwycięstwie decyduje lepszy bilans gemów. W przypadku idealnego remisu o zwycięstwie zadecyduje dodatkowy mecz mikstowy.
 5. Kapitan drużyny, która jest gospodarzem meczu, wypełnia kartę meczową. Po rozegraniu pojedynku podpisują ją obaj kapitanowie.
 6. W roku 2014 w rywalizacji mogą brać udział dzieci z roczników 2001, 2002, 2003 i 2004.
 7. Wszystkie mecze rozgrywane są zgodnie z wytycznymi programu Tenis10 dla kategorii zielonej i pomarańczowej opublikowanymi na stronie internetowej Mazowieckiego Związku Tenisowego.
 8. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy, losowanie będzie się odbywało w siedzibie KS „Tennis Life” (ul. Żwirowa 18 w Brwinowie). W losowaniu będą uczestniczyli kapitanowie wszystkich drużyn.
 9. W fazie grupowej mecz będą się odbywały w systemie „każdy z każdym” bez rozgrywania pojedynków rewanżowych.
 10. Zasady ustalania kolejności w grupach:
  • I – liczba zwycięstw
  • II – w przypadku, gdy 2 drużyny mają tę samą liczbę zwycięstw, o kolejności decyduje wynik ich bezpośredniego pojedynku.
  • III – w przypadku, gdy trzy lub więcej drużyn ma taką samą liczbę zwycięstw o kolejności decyduje: większa różnica setów wygranych do przegranych (we wszystkich rozegranych meczach). Jeżeli procedura ta doprowadza do określenia pozycji tylko jednej drużyny (miejsce 1 lub 3), o kolejności dwóch pozostałych drużyn decyduje wynik ich bezpośredniego pojedynku.
  • IV – przez losowanie
 11. Do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, zwycięzca grupy A zagra w ½ finału z drugą drużyną grupy B, natomiast zwycięzca grupy B zagra z drugą drużyną z grupy A. W tej fazie rozgrywek mecze będą rozgrywane systemem pucharowym bez rewanżów.
 12. Finał tenisowych rozgrywek Mazovia Cup 2014 zostanie rozegrany we wrześniu, na kortach przy szkole w Nowej Wsi.
 13. Patronat nad rozgrywkami objął Polski Związek Tenisowy.
Kapitanowie poszczególnych reprezentacji:
 •     Waldemar Cecuła – Milanówek
 •     Przemysław Lewandowski – Leszno
 •     Marcin Stępczyński – Błonie
 •     Jarosław Gogacz – Brwinów
 •     Sławomir Graczyk – Michałowice
 •     Piotr Dziuruń – Nadarzyn
 •     Marcin Marasek – Podkowa Leśna

Zawody będą rozgrywane na kortach tenisowych w Brwinowie, Błoniu, Nadarzynie, Nowej Wsi, i Milanówku, ale także na Orlikach w Żółwinie i Lesznie. Losowanie grup odbędzie się 27 kwietnia na kortach w Brwinowie, wtedy też zostanie ustalony harmonogram gier. Pojedynki w fazie grupowej muszą się zakończyć do 27 czerwca 2014.

Klub Sportowy „Tennis Life” bierze na siebie odpowiedzialność za wyłonienie reprezentacji wszystkich gmin i zorganizowanie wszystkich meczów w ramach tegorocznych rozgrywek Mazovia Cup. Wiąże się z tym rezerwacja kortów na który będą się odbywały mecze, umówienie drużyn, dowiezienie zawodników na mecz i nadzór nad przebiegiem wszystkich pojedynków.

Waldemar Cecuła
prezes KS Tennis Life

Możesz również polubić…