Wyniki turnieju piłki nożnej w Lesznie

14 września wznowiliśmy cykl wydarzeń sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”. Nowy sezon zainaugurował turniej piłki nożnej z cyklu Mazovia Cup w Lesznie. Tu, na boisku Zespołu Sportowo-Rekreacyjnego, którego gospodarzem jest dyrektor Edyta Przybysławska, odbyły się także ostatnie zawody w 2020 r.

W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyły drużyny z gmin: Błonie, Brwinów, Leszno, Michałowice, Milanówek i Nadarzyn. Na boisku rywalizowali zawodnicy klas 1–3 szkoły podstawowej.
Nad poprawnym przebiegiem turnieju czuwał licencjonowany sędzia PZPN Mateusz Trawiński. Zawody poprowadził trener PZPN Sławomir Przygoda. O bezpieczeństwo zadbał Grzegorz Gładysz – trener PZPN, ratownik medyczny.

Klasyfikacja końcowa
1. msc. – Nadarzyn
2. msc. – Błonie
3. msc. – Michałowice
4. msc. – Milanówek
5. msc. – Brwinów
6. msc. – Leszno

Najlepszym bramkarzem został Gabriel Kompanowski z Błonia. Najlepszym zawodnikiem – Ezel Danisikaya z Nadarzyna

Gospodarzem turnieju był zastępca wójta gminy Leszno Marcin Klimek, który pogratulował zawodnikom pięknej gry i złożył życzenia, odwołując się do cytatu umieszczonego na pobliskim muralu: „Podążaj za marzeniami”.
W wydarzeniu uczestniczył również wiceprezes Stowarzyszenia „Mazovia” Zenon Reszka (burmistrz gminy Błonie) – gospodarz zapowiadanych zawodów październikowych.
O kwestie organizacyjne zadbał dyrektor i koordynator Stowarzyszenia „Mazovia” Wojciech Wlazło.

Gratulacje  zawodnikom i podziękowania  organizatorom, opiekunom drużyn i wszystkim, którzy włączyli się w organizację turnieju, złożył prezes Stowarzyszenia „Mazovia” Jerzy Wysocki.  Gromkimi brawami nagodzeni zostali  kibice, bez których sportowa rywalizacja nie byłaby tak emocjonująca.

Kolejne wydarzenia sportowe odbędą się już w październiku. Będą to:
8. 10 (piątek), w ramach Dnia Mazovii organizowanych w Błoniu– turniej piłki nożnej chłopców klas 7–8 i zawody w pływaniu grup mieszanych klas 3–6.
Również w październiku planowany jest turniej unihokeja grup mieszanych klas 5–8 w Brwinowie.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne turnieje Mazovii.

Wspólna fotografia po zawodach

Przygotowane nagrody dla uczestników turnieju

 

Możesz również polubić…