MAZOVIA ART 2021 – wernisaż w Lesznie

Wystawę otworzyli Emilia Frydrych, dyrektorka ośrodka kultury w Lesznie i Jerzy Wysocki, prezes Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza MAZOVIA
 
Kwiaty dla artystki Natalii Bochyńskiej
 
Od lewej: artysta biorący udział w wystawie Krzysztof Mierzejewski z gminy Błonie, dyrektor ośrodka kultury w Lesznie Emilia Frydrych, artystka biorąca udział w wystawie Natalia Bochyńska z gminy Leszno oraz prezes SGZM MAZOVIA Jerzy Wysocki
 
 
 
20 lutego w Świetlicy/GOK w Lesznie otworzono wystawę MAZOVIA ART, której celem jest promocja sztuki młodych twórców z naszego regionu.
Głównym organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza, a patronat honorowy nad wystawą objęli włodarze aż 7 gmin – Błonie, Brwinów, Leszno, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn i Podkowa Leśna.
 
Wystawę otworzyli Emilia Frydrych, dyrektorka ośrodka kultury w Lesznie i Jerzy Wysocki, prezes Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”. W imieniu wójta gminy Leszno Grzegorza Banaszkiewicza zabrała głos przedstawicielka rady gminy Agata Bażyńska-Khan. Uroczyście pogratulowano Natalii Bochyńskiej, która w MAZOVIA ART reprezentowała gminę Leszno. W wystawie uczestniczył również Krzysztof Mierzejewski, artysta reprezentujący gminę Błonie.
 
Zapraszamy serdecznie na zwiedzanie wystawy MAZOVIA ART do GOK/Świetlicy w Lesznie przy ul. Szkolnej 10 (sala widowiskowa). Wystawę będzie czynna do 29 marca we wtorki i czwartki 14 – 20 i soboty 17-20.
 
Więcej o wystawie:
 
Wystawa MAZOVIA ART obejmuje ponad 30 prac, w tym obrazy, fotografie, grafiki, rysunki i kolaże, a także realizacje z zakresu scenografii i stylizacji. Ta różnorodność prezentowanych technik i form artystycznej ekspresji sprawia, że wystawa MAZOVIA ART to swoisty przegląd młodej sztuki we współczesnych jej tendencjach. Utalentowanych, młodych artystów rekomendowały do udziału w wystawie gminne ośrodki kultury z terenu Zachodniego Mazowsza. W gronie uczestników znalazła się m.in.: Natalia Bochyńska z gminy Leszno – absolwentka warszawskiej ASP, laureatka konkursów malarstwa i fotografii oraz stypendystka programu Kultura w sieci. Do udziału w MAZOVIA ART zaproszono Krzysztofa Mierzejewskiego z gminy Błonie – jego prace to inspirowane architekturą obrazy oraz grafiki, emanujące żywą kolorystyką i silnie geometrycznymi kształtami. Zupełnie odmienny kierunek w sztuce reprezentuje Natalia Oskiera z gminy Brwinów – dzieła tej młodej artystki to utrzymane w konwencji filmu animowanego kolorowe grafiki z motywami zwierząt i kwiatów. Z kolei gmina Michałowice zgłosiła do MAZOVIA ART młodziutką Aleksandrę Ostrowską, uczennicę prof. Łukasza Korolkiewicza. Artystka oprócz malarstwa fascynuje się modą i w tej dziedzinie będzie w tym roku bronić pracę dyplomową na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP. Na uwagę zasługują również fotografie Magdaleny Majewskiej – artystki z gminy Nadarzyn, która jest absolwentką Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie (kierunek: malarstwo w scenografii). Oprócz realizacji dla Teatru Wielkiego (przy spektaklach Tosca i Carmen), artystka tworzy cykle fotografii, których tematem przewodnim jest kobieta.
 
 

Możesz również polubić…